![footer-logo.png](/images/demo/logos/footer-logo.png)
![footer-logo.png](/images/demo/logos/footer-logo.png)
A következő koncert a Háló Jazz Klubban február 11-én lesz 19 órakor: Antal Tibor Quartet
Egyre kevesebb lemezkritika jelenik meg hasábjainkon, mivel a hazai piac túl kicsinek bizonyul ahhoz, hogy a külföldi lemezkiadók többsége fizikai változatban elküldje nekünk a termékeit. A terepet ma már a fizetéses megosztók uralják, mint például a Spotify. Munkatársunk, Pallai Péter, aki továbbra is híve a jazz fő áramlatának, amit „jazzes hangzású jazzként” szokott emlegetni, néhány, a Spotifyon fellelhető idei albumra hívja fel a figyelmét a hozzá hasonló ízléssel rendelkezőknek.
A háromnapos jazz tehetségkutatón ismét izgalmas koncerteket hallhatott a közönség. Hat fiatalokból álló zenekar mutatkozott be péntektől vasárnapig, akik friss gondolatokat és érzéseket közvetítettek a közönségnek élőben és online. Vasárnap ünnepélyes keretek között adták át a díjakat.
Korongozó névvel elindul egy új sorozatunk, melyben új kollégánk Simády Béla a legfrissebb lemezújdonságokról ír nagyon röviden, kifejezetten figyelemfelkeltés céljából. A lemezhez Youtube felvételt és (ha van már) Spotify elérést csatolunk. Összesen 7 albumra hívja fel minden héten a figyelmet, hogy a kedves olvasóinknak minden napra szolgáljunk egy-egy aktuális lemezterméssel. (a szerk.)
Idén már 18. alkalommal rendezik meg Magyarország legnagyobb tehetségbörzéjét, amelyen hat zenekar mutatkozhat be három nap alatt. Már csak két nap és kiderül, ki lesz idén a zsűri és a közönségszavazat nyertese.
Nemrégi indult útjára a Budapest Jazz Clubban a jazz korai időszakát játszó, Nagy Iván zongorista által menedzselt jazz session, nagy sikerrel. A következő találkozó szerdán lesz, február 13-án.
Ahogy azt már megszokhattuk, a délutáni koncertek ingyenesek, és már 16:30-tól várják a zenekarok a közönséget három napon keresztül a Müpában.
A HARMÓNIA JAZZMŰHELY a Budapest Jazz Clubban február 7-én, PÉNTEKEN 20:00 kezdettel bemutatja: Soso Lakatos Quartet
Több mint egy év telt el azóta, hogy ugyanezekkel a résztvevőkkel egy remek koncertnek voltunk szem- és fültanúi a Harmónia Jazzműhely jóvoltából a Budapest Jazz Clubban. Így aztán nagy örömmel olvastam a Háló januári programjában, hogy kivételesen nem a hónap második keddjén, hanem jóval későbben lesz az idei év első jazzestje a főváros kellemes klubhangulatot garantáló jazz-színhelyén.
Furcsa hírek kaptak szárnyra pár napja, mikor a Jazzfest Budapest kézhez kapott egy levelet, ami az előre egyeztetett koncerteket ignorálta az Erkel Színházban.
A zongoraművész Szakcsi Lakatos Róbertről mindenki tud, véleményt alkot, de mégsem ismerjük igazán. Beleszületett a zenébe, a család zenei pedigréje nem kérdőjelezhető meg. Robi gyerekkora óta, ahogy általában a roma zenész családokban szokás, zenésznek készült és azt választotta hivatásául. 50. születésnapján köszöntjük szeretettel és kifaggatjuk, mire a legbüszkébb, mire emlékszik, amik nagyban meghatározták az életét, és ott tart-e, ahol fiatal felnőttként elképzelte.
Mindig izgalmas játék egy általam eddig nem ismert zenekart elhelyezni a térképen, még mielőtt meghallgattam volna őket. Erős prekoncepcióval próbálom elképzelni, vajon mi lesz? Dixieland vagy free?
Az idei Grammy-díj kiosztót adománygyűjtő akcióvá nyilvánították, azaz a legfőbb üzenete a Los Angeles-i tűzkárok elhárításának támogatása és az elsősegélynyújtók elhivatottságának elismerése volt. Lássuk a jazzhez köthető nyertesek listáját.
A múlt század egyik jazztörténeti fontosságú gitárművészét külföldön lényegesen jobban ismerik, mint szülőhazájában. Ennek az az oka, hogy mindössze 21 évesen, 1948-ban emigrált, így pályája Nyugat-Európában és Amerikában bontakozott ki, itthon azonban agyonhallgatták és évtizedek során is csak néhány fellépése volt. (Két éve az év végi szavazáson magyar jazzlegendákra is lehet szavazni, akiket az év folyamán bemutatunk kedves olvasóinknak, hogy életben tartsuk emléküket – a szerk.)