Magyar részről a projektben a trombitaművész Fekete-Kovács Kornél vett rész oktatóként, de mellette további kitűnő tanár tanított: Lenka Dusilová/CZ (ének), Robert Balzar/CZ (nagybőgő, basszusgitár), Ján Kopčák/SK (szaxofon), Bernard Maseli/PL (vibrafon) , Marcin Pater/PL (vibrafon), Daniel Šoltis/SK (dob) és Daniel Špiner/SK (zongora). A Nemzetközi Visegrádi Alap támogatásának köszönhetően az iskola első alkalommal nyújtott tanulmányi lehetőséget 30 rangos zeneiskola diákjának Csehországból (Jaroslav Ježek Konzervatórium és VOŠ Prága), Lengyelországból (Akademia Muzycna im. Karol Szymanowskiego Katowice), Magyarországból (Budapesti Liszt Ferenc Zeneakadémia) és Szlovákiából (Zsolnai Konzervatórium).
A nyári iskola különlegessége, hogy egyéni órákon vehetnek részt a diákok, saját oktatóval (összesen 5 óra). Ez azt jelenti, hogy a tanfolyamokon korlátozott számú résztvevő volt. A meglehetősen szűk hallgatói körnek és a "civilizáción kívüli" tartózkodásnak köszönhetően a hallgatók, a szervezők és az oktatók családias légkört teremtettek, ahol mindenki megismerte és támogatta egymást. Így a kurzus minden résztvevője együtt élt és élte a zenét – ezt a tanfolyamon élő szervezetként ismerik el. Az egyéni órákkal, workshopokkal, együttes próbákkal és jam session-ökkel teli intenzív hét során a diákok elkészítették zárókoncertjüket, amelyet a Dolný Kubín-i P. O. Hviezdoslav téren adtak elő. A tanárok a Kubinyi kastély csodálatos angolparkjának adták elő a koncertjüket.
A projekt támogatásáért a szervezők köszönetet mondanak a Nemzetközi Visegrádi Alapnak, a Zenei Alapnak, a SOZA Szociális és Kulturális Alapnak, valamint Dolný Kubín polgármesterének.
Fotó: J. Simko archivum